Fitness

TERAZ MOŻNA KORZYSTAĆ Z EFEKTÓW TERAPEUTYCZNYCH CAŁEGO CIAŁA W ĆWICZENIAC W WODziE, OSZCZĘDNOŚĆ CZASU WYGODY W ZACISZU WŁASNEGO DOMU

Basen z nurtem Michael Phelps Signature Series Swim Spa

Na treningi w wodzie szybko rośnie popularność w całym kraju. W przeciwieństwie do innych urządzeń do pływania i fitness, Michael Phelps Signature Swim Spa wyprodukowane przez Master Spas posiada dużą płaską podłogę bez żadnych ukrytych przeszkód. Nurt wody i kontrolowana temperatura sprawiają, że nasze swim spa idealnie nadaje się dla różnych ćwiczeń terapeutycznych oraz fitness.

Bezpieczeństwo

Ogromną zaletą ćwiczeń w wodzie jest to, że może je wykonywać właściwie każdy. Fitness w basenie jest znacznie bezpieczniejszy, niż ten na sali gimnastycznej czy boisku: nie ma tu ryzyka przewrócenia się i bolesnych otarć o ziemię czy twardą posadzkę. Co więcej, ciało w wodzie jest znacznie lżejsze, a wykonywane przez nie ruchy nie obciążają stawów. Z tego powodu takie ćwiczenia polecane są także osobom starszym czy z bólami reumatyczymi.

Kształtowanie mięśni

Fitness w basenie z nurtem to doskonały sposób na zwiększenie siły mięśni oraz ogólnej wytrzymałości ciała. Woda stawia opór, dlatego w każdy ruch wykonywany w niej wkładamy sporo wysiłku, co z kolei przekłada się na budowanie sylwetki i spalanie tłuszczu. Basen z nurtem pozwala na kontrolowanie oporu wody – im większe jej ciśnienie ustawimy, tym więcej siły będą wymagać ćwiczenia. Oznacza to, że we własnym ogrodzie możliwe jest zorganizowanie intensywnej sesji treningowej!

Rześkość!

Warto pamiętać, że wykonywany w basenie fitness nie wiąże się z litrami potu czy z ogólnym osłabieniem. Przez cały czas woda cudownie orzeźwia ciało, więc nawet po intensywnej sesji czujemy się świeżo. Również zmęczenie, jakie przychodzi po ćwiczeniach, różni się od wykończenia tradycyjnym treningiem. Basen z nurtem angażuje wszystkie mięśnie, odczuwamy więc raczej głębokie rozluźnienie całego ciała zamiast wymęczenia konkretnych kończyn.

Dla kogo?

Każdy może wykonywać ćwiczenia fitness w naszym basenie: i dzieci, i dorośli, osoby starsze czy po urazach. Należy dopasować intensywność treningu do możliwości – na początku lepiej ustawić niższą siłę prądu wody i sukcesywnie ją zwiększać. Pływanie oraz lekkie ćwiczenia fitness nie tylko kształtują sylwetkę i pomagają zgubić zbędne kilogramy, ale także przynoszą ulgę w bólach kręgosłupa i stawów. Proponujemy więc baseny z nurtem także i tym osobom, które unikają wysiłku fizycznego właśnie ze względu na dyskomfort, jaki powodują tradycyjne ćwiczenia.

Ćwiczenia

W naszym basenie z przeciwprądem można wykonać jogging w miejscu, naprzeciw łagodnemu prądowi wody. Do treningu należy użyć opcjonalnego ‘Kickboard’ lub użyć zestawu wioseł i zespołu podtrzymującego, które są w standardowym wyposażeniu wszystkich modeli. Przy obecnym wyposażeniu można doświadczyć korzyści treningu oporowego i z zakresu ćwiczeń ruchowych. Uchwyt ze stali nierdzewnej w końcu niecki do pływania ułatwia wykonywanie niektórych ćwiczeń.

Bob Bowman.

“Wspaniałą rzeczą w Michael Phelps Signature Swim Spa wyprodukowanego przez Master Spas jest to, że jest zawsze gotowy. Jest zawsze ciepło, a nurt wody jest zawsze gotowy do pracy. Jeśli więc masz kilka minut, można wskoczyć i coś zrobić ”
- Bob Bowman


NOWY SPOSÓB NA ĆWICZENIA.

Różne aktywności w basenach z nurtem H2Xercise book.

Rick McAvoy, PT, DPT, CSCS i profesor hydroterapii jest autorem programu ćwiczeń napisanego specjalnie dla urządzeń terapeutycznych Master Spa swim spa. Program ten został zaprojektowany specjalnie, aby pomóc Ci w pełni wykorzystać swój Swim Spa. Program jest prezentowany w łatwej formie do naśladowania. Dostępne w tej książce program krok po kroku można kupić u lokalnego sprzedawcy.

Rick McAvoy.

“Jako doktor fizykoterapii, jak również Certified Strength and Conditioning Specialist, który specjalizuje się w terapiach wodnych przez ponad 20 lat, leczyłem wiele rodzajów urazów ortopedycznych i neurologicznych. Jako pierwsza ręka byłem świadkiem jaką moc i potencjał ma woda i jaką siłę stanowi w pomaganiu ludziom, aby poprawić ich fizyczność, jak i samopoczucie psychiczne.

"Whether your goal is to improve flexibility, balance, coordination, your level of fitness or incorporate aquatic cross training into your existing fitness program, Master Spas swim spas are the perfect aquatic machine.”
- Dr. Rick McAvoy PT, DPT, CSCS

Fitness equipment for the swim spa.

See your local Michael Phelps Signature Swim Spas by Master Spas retailer for various fitness options including stainless steel aquatic treadmill and exercise bicycle, as well as the new H2Xercise equipment.